• Yaylacık Mh. 35. (470) Sk. No:22 Nilüfer / Bursa

Bina Yıkımı ve Sökümü

Ülkemiz ve dünyada nüfus sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Nüfus sayısının artmasıyla hızlı bir şekilde yaşam alanlarımız ve doğamız kirlenmektedir. Hurda eşyalar doğada kolay çözünen eşyalar değillerdir doğada tahribata yol açar. Hurda toplama, çevre kirliliğini önlemekte ve doğamızı korumakta fayda sağlayan bir işlemdir. Çünkü biriken hurdalar tüm canlıların yaşamları için tehlike oluşturur. Ayrıca hurdalar günümüzde değerlendirilebilir malzemeler sınıfına girer. Hurda ticareti ülke ekonomisine katkısı da göz ardı edilemeyen büyüklüktedir. Bostanlı hurda alımı firmamız sizin eskimiş eşyalarınızı alıp değerlendirmesi ile hem size hem de ülkemizin kalkınmasına birçok açıdan fayda sağlamaktadır.

Eşyaların belirli bir ömrü olup o süre bitince eskiyip, parçalanıp üretilişinde ki kullanım amacı dışına çıkmaktadır. Bu eşyaların belirli noktalara bırakılmasından ziyade düzenli olarak toplanması gerekir. Hurdaların toplanması neden önemlidir ve yaşadığımız dünyaya nasıl katkı sağlar bahsetmek istiyoruz. Şöyle ki;

 

• Hurdaların gelişi güzel çöplüklere ve diğer yerlere bırakılması doğaya oldukça zarar veren bir durumdur. Bunların mutlaka düzenli olarak toplanması gerekir.

• Hurdaların geri dönüşüme gönderilmesi son derece önemlidir. Bu hem aynı metalin tekrar kullanılmasını sağlamakta hem de o metalin doğaya zarar vermesini engellemektedir.

• Kullanılan ürünlerin satılıp paraya çevrilmesi kişilere maddi olarak katkı sağlayacaktır. Böylece ellerinde bir kazanç kalacaktır.

Devamını Oku..

Neler Alıyoruz ?

Hurda alımı firması olarak hurda satın alımlarını en uygun fiyatlar karşılığında gerçekleştirmekteyiz. Hassas kantarlar ile ölçümler yaparak hurda miktarını garantili olarak belirlemekteyiz. Doğru belirlenen hurda miktarı karşılığında da en uygun fiyatları sunmaktayız. İşe yaramaz gibi görünse de hurdaların bir ülkenin ekonomisine katkısı çok büyüktür. Hurdanın ham maddesi çelik, krom, bakır gibi önemli materyaller olabilmektedir. Bir ülke, bu ham maddeleri üretemiyorsa ya da üretimin yetmemesi sonucunda bunlar ithal ediliyorsa, hurdaların tekrar işlenerek ham madde haline geri dönüştürülmesi ülke ekonomisi için önemli olacaktır.

 

Hurda Alımı İşini Yaparken Nelere Dikkat Etmektedir?

Sektörde lider olan firmamız, hurda alımı işlerini itina ile yapmaktadır. Belirlenen tarih ve saatte görev yerinde hazır bulunarak hurda toplama işlerini ölçümler sonrasında gerçekleştirmektedir. Doğru ölçümler ile doğru ödemeler kısa sürede yapılmaktadır. İzmir hurda alımı firması olarak işinin ehli çalışanlar görevlendirilmekte ve hurda toplama, yükleme ve taşıma işleri güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Hurdaların toplanması ve taşınması sırasında çevre ve insan sağlığı dikkate alınmakta, bu unsurlara kesinlikle zarar verilmemektedir. Hurdaların belirlenen yerden alınması işi için işin niteliğine uygun araçlar belirlenmekte, hurdaların toplanması işi için de uygun ekipmanlar kullanılmaktadır. Doğru ekipmanların kullanılması sonucunda da hurda toplama işi çok kısa sürede tamamlanmaktadır.

 

 

Devamını Oku..